Genel

Bahçe Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçeniniz de veya balkonunuz da kendinize ait bir alan yaratmak istediğinizde ilk akla gelen dış mekan bahçe mobilyaları olmaktadır. Bu konu da kalitesi ve güvenilirliği ile bilinen Bahex Bahçe Mobilyaları sizlerin yanında. Kendi tarzınız ve özgünlüğünüz de kullanışlı ve keyifli bir dış mekan alanı oluşturabilmeniz için geniş ürün ve renk yelpazesi, her bütçeye uygun ürünleri ile yanınızda olmayı hedefleyen Bahex Furniture sizin için farklı çözümler üretiyor…

Hava Şartları ne kadar Sert olursa olsun çözüm bahex ‘te

Bahçe mobilyasını alırken hava şartlarına karşı direnç gösteren ve temizlenmesi kolay olan bir mobilya seçmeniz uzun ömürlü kullanabilmeniz açısından önemlidir. Ürünlerin kullanışlılığı ve sizin tarzınızı yansıtması aynı zamanda da ergonomik olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Seçeceğiniz mobilyanın ölçüsü ve çeşidi sizlerin uzun ömürlü bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmaktadır. Bahçe oturma grubunuzun minderlerinin sert olmaması ve terletmemesi ise konfor açısından dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Bahçe mobilyanızı seçerken beklentilerinizi açıkça ifade etmeniz gerekebilir. Örneğin ağır ve çok yer kaplayan bahçe mobilyanızı daha hafif olanı ile değiştirmek isteyebilirsiniz böylece mekanın temizliğini daha rahat yapabilirsiniz. Bahçe mobilyanızın bileşenlerini de doğru tespit etmeniz gerekir böylece bahçe mobilyanızın ne kadar bakıma ihtiyacı olduğunu bilirsiniz.

Bahçe mobilyasının ana bileşenleri şu şekildedir:
Ahşap Bahçe Mobilyaları: Bahçe mobilyalarında Gürgen, teak, akasya, sedir, kestane gibi birçok ağaç türü kullanılabilir ve her ağacın kendine göre bir karakteristiği ve bakım yöntemi vardır. Uzun ömürlü ve bakımı kolay bir ağaç türü istiyorsanız teak ağacını seçmelisiniz fakat bahçe mobilyası için ayırdığınız bütçe daha düşükse diğer ağaç türlerini tercih edebilirsiniz. Ahşap Masa takımı, sandalye ve şezlong gibi dış hava şartlarına sürekli maruz kalacak mobilyalar için belirli bir bakım programı belirlemelisiniz, bağlantı noktalarındaki gevşeme, paslanma gibi durumlar bununn yanında yine soğuk ve sıcak havalarda direkt güneş ışığı, buz tutma gibi durumlarda Ahşap Bahçe mobilyalarının üzerinde bulunan boya vernik gibi kimyasallara zarar vererek solma, çatlama ve dökülme gibi olasılıkları göz önünde bulundurmanız ve bakımlarını düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz, bu şık ve lüks görünüme ek olarak daha sıcak ve kullanışlı ortamlar oluşturabileceğiniz anlamına da gelir.

Sentetik ve Doğal Rattan Bahçe Mobilyaları: Sentetik rattan ürünler Polipropilen plastikten üretilmektedir, doğal rattan ise genel olarak uzak doğuda yetişen bir bitkidir. Doğal rattan bahçe mobilyaları senede en az bir kere bakım gerektirir fakat sentetik rattan bakım gerektirmez. Sadece su ve sabun ile gerektiğinde temizliğini yapabilirsiniz. Doğal rattan bahçe mobilyaları yağmur kar ve aşırı sıcak ve çok soğuk havalarda genleşme – gerilme ve su çekme ve solma gibi sorunlarla size mesaj verebilir, bu ürünler gerek kullanılan malzemenin kaliteli ve işçilik süreçlerinin daha uzun olması nedeni ile fiyat olarak Plastik rattanlara göre fiyatları çok daha yüksektir, Eğer tercihiniz Doğal el örgüsü rattan bahçe ve balkon mobilyalarından yana olacaksa, kullanım süreçlerinde yoğun güneş ışınına karşı şemsiye ile birlikte kullanılması önemlidir, bu durum haricinde kullanmadığınız zamanlarda ise daha uzun ömürlü olması açısından mobilya koruyucu örtülerle kapalı tutmanız tavsiye edilir.

Plastik ve Plastik Rattan Ürünler; Bu ürünler genellikle 1.sınıf hammadde olan Polipropilen ile üretilmektedir üretim aşamasında ise hammadde formülüne UV ışık yansıtıcı katkı maddesi ile Cam-elyaf maddeleriyle dış mekan için daha dayanıklı ve sağlam hale getirilmektedir, bu maddelerin haricinde ise Antistatik toz itici özelliğe sahip diğer maddelerde eklenebilmektedir. Plastik rattan mobilyalar tasarımları gereği tamir göremezler ve hasar alan parçanın değişmesi gerekir. Bakıma ihtiyaç duymaz kullanımı taşıması ve temizlik süreçleri kolay ve hızlı gerçekleştirilir. genellikle 2 – 4 – 6 kişilik modellerde 90x90cm / 70x120cm / 80x140cm ve 90x150cm gib ifarklı seçeneklerle beğeninize ulaşır. Sağlam ve şık ve güvenlidir.

Bahçe mobilyası tercih ederken Ölçü ve Kullanım Türü belirleme

Plastik Rattan, Ahşap, Doğal rattan veya Alüminyum metal gibi alacağınız tüm ürünlerde dikkat etmeniz gereken ana kural konumlandıracağınız alanın ölçümünü yapmak ve mobilyanızla bu ölçünün uygunluğunu kontrol etmektir, örneğin bahçe oturma grupları masa takımlarına göre daha fazla yer kaplayabilir yada kullanım esnasında masa takımları internette veya showroomda gördündüğünden daha büyük m2 bir alanı kullanabilir bu sebeple ölçeklendirmeye çok dikkat etmelisiniz diğer bir örnek vermek gerekirse Aracınızı 180cm genişliğinde olan aracınızı 2metrelik bir part alanına park edebilirsiniz fakat kapısını açamazsınız, bu örnekte de olduğu gibi masa takımınızı balkona yerleştirebilirsiniz ama alan dar ise sandalyeleri hareket ettiremez ve konforlu kullanım sağlayamazsınız.

Bahçe mobilyası tercihinde ekonomik faktörler…

Özel tasarım ve işçiliği zaman alan ürünler diğer muadillerine göre daha yüksek fiyatlara ulaşabilir fakat bunun yanında seri üretim fabrikasyon ürünler ise hem daha uygun hem de herhangi bir kırılma, veya sorunda parça temini çok daha kolay olur. Plastik ürünler Rattan örgü ahşap ve özel tasarım ürünlere oranla daha uygun fiyat aralığı sunmaktadır bunun yanında yine bahçe ve balkonunuzda kullanacağınız ürünlerde Cam Minder Kırlent gibi diğer yardımcı ve tamamlayıcı ürünler ise malzeme kalitesine kalınlığına göre fiyat bandında değişikliğe neden olabilir, bunların haricinde ise marka algısı fiyatları yine önemli ölçüde etkilemektedir. Örneğin A firması C firması arasında üretilen ürünlerdeki hammadde farklılıklarıyla birlikte tasarım süreçleri nedeni ile ürünler benzer bile olsa fiyat farkları oluşabilir.

Bahçe Mobilyalarında Satın alma sonrası destek var mı?

Bahex bu konuda müşterilerinin yanındadır, ister İzmir, İstanbul yada Kocaeli Showroom larımızdan yada internet sitelerimiz – pazaryeri mağazalarımızdan satın aldığınız ürünlerde bahex olarak üretim hataları ve nakliye teslimat süreçlerinde oluşabilecek tüm olumsuz durumlarda yanınızdayız, bunun haricinde kullanım esnasında kullanıcı hatalarını da olabildiğince gidermeye özen gösteriyoruz, örneğin bahex’ten bir masa takımı aldınız ve sandalyenin bir ayağı kullanım kaynaklı müşteri hatası nedeni ile yamuldu, bu budurumda Bahex Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sorununuzu belirtiniz, Bahex olarak yedek parçayı temin ederek size sadece anlaşmalı (indirimli kargo tutarı ve ürün alış maliyetini) yansıtırız. bu konuda süre sınırımız yoktur,

Size en uygun bahçe mobilyasını seçerken rahatlığını kendiniz test etmeniz ve kullanacağınız alanda nasıl duracağını düşünmeniz gerekmektedir. Bahçe mobilyasının minderlerinin kalitesine göre çok yumuşak veya sert olabilmektedir. Kaliteli bahçe mobilyaları uzun ömürlü ürünler olduğundan birçok kişi bahçe mobilyasını senelerce kullanabilmektedir. Satın alacağınız bahçe mobilyasının kalitesinden ve güvenilir bir firmadan aldığınızdan emin olursanız aldığınız ürünleri gönül rahatlığıyla uzun süre kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir